Seramik Uygulama

Gerekli ortam sağladığında, fayans-seramiklerin kesme ve delme işlerini yaparak, yapıştırma harcını hazırlayıp duvara tekniğine uygun kaplama yapabileceksiniz.

Amaçlar
1. Fayans-seramiklerin kesme ve delme işlerini tekniğine uygun yapabileceksiniz
2.Mastar ve mastarlık fayans-seramiklerini usulüne uygun yerleştirebileceksiniz.
3.Yapıştırma harcını kıvamında hazırlayabileceksiniz.
4.Duvara tekniğine uygun kaplama yapabileceksiniz.

Günümüz İnşaat sektöründe seramikçi, piyasa dili ile fayans ustası diye bildiğimiz kişilerin günümüzdeki durumu; ustalık gerektiren bölümlerde işlerini iyi yapsalar da, malzeme seçiminde ve metraj işlerinde başarılı olamamaktadırlar.

Sektördeki yenilikleri takip etmedikleri ve kendilerini yetiştirmedikleri için müşteri isteklerine cevap verememektedirler. Müşteri, her zaman, her konuda kendisine rehber olacak, işini iyi bilen teknik elemanlar aramaktadır.

Malzemenin kullanım biçimi; malzemenin estetik görünüş ve kalitesini iyi veya kötü yönde etkilemektedir. Bilgi ve beceri eksikliğinden doğan ve istenilmeyen sonuçları görmemek maksadıyla hazırlanan bu modül sizlere gereken faydayı sağlayacaktır.

Yeni bir konut, işyeri ve benzeri gayri menkul alımlarında çoğu müşteri gayri menkulün sağlamlığı, yapının taşıyıcı elemanları, yalıtım vb önemli özellikleri, yerine estetik görünümüne, boya ve seramik kaplamasına bakmaktadır. Rahat, sağlıklı ve kullanışlı konutların, iş yerlerinin ve diğer yapıların meydana gelişinde: seramik kaplama malzemelerinin, doğru ve tekniklerine uygun yapılmasının önemi çok büyüktür.Bir cevap yazın